Fitness

En İyi Protein Tozları? Dünya Markaları TOP 5 ★

protein-tozları

En iyi protein tozları? Hepimiz yapacağımız şeyin en iyisini olmasını isteriz. Bir çok protein tozları birbirleri ile savaşmaktadır. Bu yazımızda bu savaşın en iyi galiplerini açıklayacağız. Ayrıca en iyi protein tozları hangisi? sorusunu cevapladıktan sonra yazının en sonunda protein neden önemli? Protein tozu zararlı mı? Gibi bazı sorulara da açıklık getireceğiz. En iyi protein tozları:

Hardline Whey 3 Matrix

Yaptığı ürünle kullanıcılarının olumlu yorumlarını alarak adeta piyasaya bomba gibi düştü. Hardline whey 3 matrix ismini koyduğu ürünü 3 farklı teknikle üretilen whey proteini bir arada sunmaktadır. İzole, hidrolize ve konsantre yöntemlerle üretilen protein tozları kana karışıp vücudu besleyen bu ürün ile kendini bir adım ileri sürükledi. Ölçeğinin küçük olmasıyla birlikte 2 ölçek bir porsiyon kabul ediliyor. Tatlandırıcı olarak aspartam kullanmayan ürünün sahlep, çilek, çikolata aromaları mevcuttur. Aynı zamanda Bir porsiyonda (44 gram) 35.3 gr protein, 2.4 gr yağ, 2.6 gr karbonhidrat bulunuyor.

Weider Premium Whey Protein

En kaliteli protein tozları arasına girmeyi başaran weider premium whey protein, alman menşeili firma protein tozunu üretirken düşük ısı yüksek basınç altında üretim yapmasıyla beraber ürünün yapısı bozulmuyor. Ürün yapısının bozulmaması, içeriği ve yaptığı olumlu etki ile kullanıcılarından övgü almayı başarıyor. İçeriğinde  %60 konsantre protein, %20 izole proteininin oluşmasıyla birlikte yüksek miktarda BCAA ve Glutamin bulunuyor. Ayrıca bir serviste 2.000 mg Glutamin içermesiyle birlikte dikkatleri üzerine çekiyor.

Scitey Whet Professional

Scites son zamanlarda hızlı bir şekilde piyasada yayılarak en iyi protein tozları arasına girmeyi başarmıştır. Classic 2017 şampiyonu Cedric McMillan’ın sponsoru olan scites vücuda yaptığı olumlu etki ve kaliteli ham madde ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Scitec Whey Professional, bir servis olmak üzere 22 gram protein ve toplamda 78 servis bulunduruyor. BCAA oranı ise %23. Aynı zamanda içerdiği sindirim enzimleri ile sindirimi kolaylaştırırken, içerisinde bulunan amino asit oldukça zengindir.

Muscletech Iso Zero İzole Protein

Profesyonel vücut geliştirme sporcularının üzerinden tanınan iso zero izole protein bir çok farklı özellikleri ile piyasada fark yaratıyor. Bu özelliklerin başında servis başına %80 protein oranı geliyor. Bir ölçek bir porsiyon olmasıyla birlikte içeriğinde (32 gram) 25 gr protein, 1.5 gr karbonhidrat 135 mg sodyum, 120 mg kalsiyum ve sindirime yardımcı enzimler bulunmaktadır. Ayrıca ürünün içerisinde şeker ve yağ bulunmamakta. Aynı zamanda servis başı %80 protein oranıyla en iyi protein tozları arasına girmeye hak kazanıyor.

Nutrade Premium İsolate

Almanya menşeili firma olan nutrade piyasaya çıkmasından itibaren ülkemizde satılmaya başlıyor. Bunun sebebi ise firmanın ortağının Türk olması. izole süt proteininden üretilen üründe yüksek derecede BCAA amino asitler bulunuyor. Ürünün 2 ölçeği 1 porsiyon kabul edilmekle birlikte içerisinde, bir porsiyon (30 gram) 23.1 gr protein 2 gr karbonhidrat 1.5 gr yağ ve 0.7 gr lif bulunmaktadır. Aspartam ve Gluten içermeyen bu ürünün çikolata veya çilek aroması mevcuttur.

Protein Tozu Neden Önemli

Kasların yapısı da aynı bir makine gibidir. Nasıl ki bir makine çalışıp enerji kaybeder ve bu enerjiyi elektrikten alır, kasların yapısı da vücudun ihtiyacı olan proteini yukarıda saydığımız ürünlerden alırlar. Proteinler vücudumuzdaki bulunan kasların yapılarını besler ve tamir ederler. Spor yaparken harcanan protein miktarını karşılamak oldukça önemlidir. Eğer yeterli miktarda protein alınmıyorsa vücut spor sırasında depoladığı proteini tüketir. Kaslar içinde depolanan protein miktarı kullanıldığı zaman kas hacmi azalmasıyla birlikte güçte azalma yaşanır. Bu problemin yaşanmaması ve sporcuların gerekli protein miktarını karşılamak için protein tozu kullanmak önemlidir.

Protein tozu zararlı mı?

Bir çok kişinin kafasını karıştıran bu soruya bir cevap getirelim. Protein tozu bildiğimiz süpermarketlerde satılar ürünlerden farkı yoktur. Protein tozu bir steroid, hormon veya ilaç değildir. Peynirden elde edilen, ette ve sütte bulunan en önemli besinlerden birisinin toz haline getirilmiş durumdur. Protein tozu kullanımında ki en büyük sorun laktoz hassasiyetidir. Laktoz sütün içerisinde bulunan karbonhidrat çeşididir. Laktoz hassasiyete sahip olan insanlar süt veya süt ürünlerini tükettiği zaman mide bulantısı yaşarlar. Neyse ki gıda sektörleri durumun farkına varıp laktoz hassasiyeti olan kişiler için farklı bir ürün üretmişlerdir. Laktoz hassasiyetiniz var ise kesinlikle ”İzole Whey” kullanmanızı öneririm. İzole whey proteinleri nerdeyse %0 laktoz oranına sahiptirler.

Bu yazımızda en iyi protein tozları? Konusunu ele aldık. Bunun gibi doğru ve araştırılmış bilgilere sahip olmak istiyorsanız lütfen bunun gibi diğer yazılarımızı okumayı unutmayın.

karın-kası-egzersizleri