Fitness

Bacak Kası Geliştirme Bacak Kası Nasıl Yapılır?

bacak-kası-geliştirme
bacak-kası-nasıl-yapılır

Bacak kası nasıl yapılır? bacak kası geliştirmek için spor salonuna gidemiyormusunuz? Gidemediğiniz için bacak kaslarınızın zayıf kalacağınımı düşünüyorsunuz. Hayır yanılıyorsunuz kol kası için ne kadar egzersiz varsa bir o kadarda bacak kası için hareketler mevcut bu yazımızda sizlere evde bacak kası nasıl yapılır? bacak kası geliştirme gibi konuları ele aldık. Ayrıca bacak kası geliştirme hareketleri resimli bir şekilde anlatılacak.

Bacak Kası Geliştirme

Goblet Squats

 

bacak-kası-geliştirme
bacak-kası-geliştirme

Elinize aldığınız ağırlık ile ayaklarınızı kalçanızdan biraz daha geniş tutun. Ağırlığı göğsünüze ve çene atlına geldiğine dikkat ediniz. Ağırlıkla beraber dizlerimizi bükerek kalçayı dışa doğru çıkarıyoruz. Elinizde kesinlikle dambıl olması gerekmiyor herhangi evde bulabileceğiniz bir ağırlıkta olabilir. Ayrıca hareketi 10’a kadar yapın yorulmadıysanız ise bu 10’u 20 ye çıkartarak 3 set devam edin.

Jump Squats

bacak-kası-geliştirme
bacak-kası-geliştirme

Bacak kası yapma sorusuna yanıt olarak jump squats geliyor. Sebebi ise çok etkili bir egzersizdir. Harekete başlarken resimdeki gibi dizlerimizi bükerek çömeliyoruz, ellerimizi kaval kemiğimizin yan tarafında sabit tutuyoruz ve boynumuzu dik tutarak karşıya bakıyoruz. Ardından güçlü bir sıçramayla sıçrama noktasına geri dönüyoruz. Bu hareketi 25-30 saniye olarak 3 sete bölün. İlerleyen zamanlarda bunları çoğaltabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Hızlı Ve Etkili Kol Kası Nasıl Yapılır?

Walking Lunges

bacak-kası-geliştirme
bacak-kası-geliştirme

Harekete başlarken ayaklarınızı kalça mesafesine uygun olarak ayırın. Resimdeki 1. hareketteki gibi sol bacağınızı bükün ve sağ bacağınızı da geniş olarak sol bacağa benzer bir şekilde açın. Bu dediklerimi uygularken beliniz dik dursun. Ardından 2. hareketteki gibi dik bir şekilde kalkıp ardından öndeki sol ayağımızın yerine sağ ayağımızı büküyoruz.

Step-Ups

bacak-kası-nasıl-yapılır
bacak-kası-nasıl-yapılır

Evde bacak kası geliştirme hareketlerinden en kolay uygulayabileceğiniz bir egzersizdir. Bu hareketi yapmak için evde bir kaç kitabı üst üste koyarak uygulayabilirsiniz. Harekete başlarken vücudumuz dik bir şekilde sol ayağımızı evde bulduğumuz kitabın üzerine koyuyoruz. Ardından sağ ayağımızı da kaldırarak dik bir vücut şekli alıyoruz. Başlangıç noktasına geri dönüyoruz. Sağ bacağa uyguladıktan sonra bu bacak geliştirme hareketini sol bacağımıza da uyguluyoruz. Her bacak için 15 tekrar 3 set yapmanız uygun olacaktır.

Bacak Kası İsimleri

Bacak-kasları-isimleri
Bacak-kasları-isimleri

Değeri okuyucularımız bu yazımızda sizlere Bacak kası geliştirme bacak kası nasıl gelişir? gibi sorularınızı cevapladık. Yukarıda verdiğimiz değerli bilgileri sürekli olarak uygularsanız emin olun sonunda başarıyı siz değil başarı sizi bulacaktır. Bundan şüpheniz olmasın. Sağlıcakla kalın.