Kadına Özel

Etkili Göz Maskesi Nasıl Yapılır? Gözaltı Cilt Canlandırma – UyumsuzWeb

göz-altı-maskesi-nasıl-yapılır

Göz Maskesi Nasıl Yapılır? göz altı kırışıklıklar ve yıpranmış bir cilde mi sahipsiniz. Sorun etmeyin, sizler için cildinizi canlandırıp kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olacak çözümleri yazımızda bir bir ele aldık. Göz altımızdaki deri yüzümüzde belki de en çabuk yıpranan hassas kısımlardır. Bu yüzden yaşımız ilerledikçe yada yaşa bakmadan 20 yaşınızda veya 23 yaşınızda bile strese bağlı olarak cilt deriniz çökmüş olabilir. Bu yazımızda Evde göz altı maskesi nasıl yapılır? Göz altında ki cildi ne canlandırır? gibi sorularınızı cevapladık. Göz maskesi nasıl yapılır:

göz-altı-maskesi-nasıl-yapılır

Salatalık Maydanoz patates Maskesi:

Düzenli olarak yapıldığında etkisini görünce vazgeçemeyeceğiniz bir bitkisel maske tarifi. Küçük bir kaseye rendelenmiş salatalık, ince kıyılmış maydanoz ve rendelenmiş patates. Bu üç sebzeyi bir kaseye atıp suyu çıkarcasına ezip karıştırıyoruz. Karıştırdıktan sonra küçük bir bezin üzerinde bu karışımı koyuyoruz ve ardından göz altımıza değecek şekilde yapıştırıyoruz. Uygulama bittikten sonra 10 dakika bekliyoruz. Bu karışımı haftada 1 gün olmak üzere sürekli yapın.

Yumurta Akı

Yumurta akı göz altı torbalarını ve mor halkalarını gidermekte oldukça başarılıdır. Yumurta akı tarifini düzenli uygulama sonucunda, göz altı cildiniz sıkılaştırcaktır.

  • 2 yumurtanın beyazını sarısından ayırın ve bir kava koyun.
  • Yumurta aklarını iyice karıştırın.
  • Aktarda bulabileceğiniz cadı yağını karıştırdığınız yumurta akına katın.
  • Fırça veya küçük bir bez ile göz altınıza uygulayın ve kurumasını bekleyin.
  • Kuruduktan sonra 15 dakika bekleyin.
  • Bu işlemi sürekli 3 gün üst üste tekrarlayın.

Badem Yağı Maskesi

Bir çay kaşığı badem yağı ve yarım çay kaşığı limon suyunu iyice karıştırın. Ardından göz altlarınıza 7 dakika boyunca hafif dokunuşlarla sürün. Badem yağı göz altı cildinizi canlandıracak ve cilt derinizi sıkı tutarak daha pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır.

Salatalık Dilimleri

Göz maskesi nasıl yapılır? Sorusunun cevabı tabi ki, göz maskesinin vazgeçilmezi salatalık dilimleri, yüzyıllardır uygulanmakla beraber sonuçları da insanı mutlu ediyor. Yüzünüzü iyice yıkayıp temiz olduğunda emin olun. Ardından temiz kesilmiş 2 tane salatalığı göz altınıza koyup yaklaşık 20 dakika bekleyin. İmkanınız varsa  salatalık dilimlerini dondurup koymanız çok daha fayda sağlayacaktır.

Zerdeçal Göz Maskesi

Bir çok bitkisel ürün ile göz altı maskesi uygulayıp cildinizi aydınlatabilirsiniz. Fakat zerdeçalın göz altına o kadar inanılmaz faydaları var ki diğer ürünlerden özel bir yere sahiptir. Bir yemek kaşığı zerdeçal ve bir yemek kaşığı balı bir kapa koyup iyice karıştırın. Ardından göz altınıza uygulayın. Yaklaşık 20 dakika bekleyin ve ılık su ile cildinizi durulayın. DİKKAT: Bu karışımın göz içine gittiğinde ne olacağını bilemiyoruz, açıkçası zararlı olabilir. Lütfen karışımı gözünüze dikkat ederek uygulayın.

Nane Ve Salatalık

5 Nane yaprağını ve yarım salatalığı blender da püre haline getiri. Ardından elde ettiğimiz karışımı göz altı cildinize direk etki etmesi için en az 15 dakika bekletin. 15 Dakika sonunda ılık su ile yüzünüzü durulayın. Bu karışım cilt altlarınızı daha aydınlık ve pürüzsüz yaptığını göreceksiniz.

 

azelderm-krem-nasıl-kullanılır