Beslenme

Zayıflama Çayı İsimleri Nelerdir? Oturarak Kilo Vermeye Kim hayır Diyebilir Ki

zayıflama-çayları-tarifi

Zayıflama çayı isimleri nelerdir? Erkekler fazla sıkıntı etmese de kadınlar çok az bir kilo dahi olsa canlarını sıkmakla beraber birde üstüne psikolojik sorunlar yaşıyorlar. Kilosundan dolayı dışarı çıkamayanlar, spora vakit ayıramayanlar, fotoğraf çekilemeyenler kesinlikle sorun etmeyin çünkü bu çayları uzun süreli düzenli kullanımla beraber ciddi sonuçlara ulaşabilirsiniz. Sanırım şu soru aklınızda kalmıştır zayıflama çayları tarifi yani nasıl demlenir. Merak etmeyin yazımızda zayıflama çayları tarifi içinde yer verdik.

En iyi zayıflama çayları hangisi olabilir ki gibi aklınıza sorular gelebilir bu yüzden makalemize başlamadan önce yazımızda neler anlatılıyor onları sizlere aktaralım. Zayıflama çay markaları? Zayıflama çay fiyatları? En etkili zayıflama çayları? ve makalemizin ana sonucu zayıflama çayı isimleri. Ayrıca sadece kilo vermek değil bir çok sağlığa faydalarını da göz önünden geçirdik.

zayıflama-çayları-tarifi

Pu erh Çayı

En iyi zayıflama çayları arasında kesinlikle yer alan bir çay. Pu erh bir Çin çayıdır ve siyah çay türler arasında girmektedir. Yıllar geçmesiyle beraber acayip bir toprak kokusu vardır. Laboratuvar deneylerinde Pu erh yağ yakıcı çayının kandaki trigliseritleri ve kan şekerini düşürdüğünü göstermektedir. Aynı zamanda insanlarla birlikte bir çalışma yaparak pu erh çayının kilo vermenin ve yağ yakmanın kolaylaştırdığını göstermişlerdir.

Bir başka deney olarak fareler üzerinde yapılmıştır. Bulunan sonuçlar karşısında aşırı kilo vermeyi engellemesi ve obeziteye karşı etkili bir savunma mekanizması olarak gösterilmiştir. Aynı zamanda stresi azaltığı da söyleniyor.

Yeşil Çay

Zayıflama çayı isimleri arasında güncel kalan yeşil çay bir çok derde deva olmakla beraber kilosundan ve yağından kurtulmak isteyen insanları da unutmuyor. Zayıflama çay isimleri arasında bir popülerliğe sahiptir. Bu çayın bilimsel olarak kilo verme ve yağ yakma konusunda bir çok bilimsel araştırma sonuçları vardır.

Örnek vermek olursak 2008′ de yapılan bir araştırmada 60 kilolu erkek ve kilolu kadınlardan oluşan katılımcı gruba 12 hafta boyunda standart bir diyete alınmıştır. Bir gruba yeşil çay diğer bir gruba da plasebo (kandırma ilacı) verilmiştir. Araştırma sonucu yeşil çay içen grup bir diğer gruba göre 3.3 kilogram daha fazla zayıflamıştır.

göbek-eritme-hareketleri

Oolong Çayı

zayıflama-çayları-tarifi

Zayıflama çayı bitkisel olan Oolong çayı geleneksel bir Çin çayıdır. Kendine has bir tada ve meyvemsi bir kokuya sahiptir. Ancak kokusu ve tadı oksidasyon düzeyine göre çeşitlilik göstermektedir. Bilimsel olarak bir çok araştırma sonucu Oolong çayının metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeyi iki katına çıkararak kolaylaştırdığı izlenmiştir.

Obezite rahatsızlığı olan 100 kişi ile birlikte bir çalışma yapılmış. Obezite rahatsızlığı olan 100 kişi altı hafta boyunca Oolong çayı içilmesini istemişlerdir. Altı haftanın sonunda ise sonuç olarak zayıflama ve vücuttaki bulunan yağları eritmesi sonucuna rastlamıştır. Ayrıca bu organizasyonu düzenleyen uluslar arası sosyal araştırmacılardır.

Nane Çayı

Bir diğer en etkili zayıflama çayı isimleri arasına giren nane çayı Journal of Neurological and Orthopedic Medicine’da yapılan bir çalışmanın sonuçlarına göre gündelik yaşantısında her 3 saate bir nane çayı tüketen kişiler ayda 2.5 kilo kadar zayıflayabiliyor. Bununla beraber nane çayının kokusu iştahınızı kapatarak fazla yemek yemenizi engelliyor.

Rooibos Çayı

zayıflama-çayları-markaları

Zayıflama çayı bitkisel bir doğal yoldan kilo vermeniz için yardımcı bir kaynaktır. Bu yüzden içmekten çekinmeyin. Rooibos çayı Güney Afrikanın kızıl çalı bitkisinin yapraklarından elde edilir. Aspalathin adı verilen güçlü ve özel bir flavonoid içeren bu çay, yağ depolanmasına ve açlığa neden olan stres hormonlarının seviyelerini düşürmekle beraber daha az yağ depolanmasına neden olur.

Maydanoz Çayı

Namı diğer idrar söktürücüsü maydanoz çayı bir çok derde deva olmakla beraber kilonuzu da unutmuyor. en iyi zayıflama çayları arasında hak kazanan maydanoz çayı vücuttan ödemin atılmasıyla beraber tartıda moralinizi bozacak sonuçlardan sizleri uzaklaştıracak.

 

zayıflama-çayı-nasıl-yapılır

Zayıflama Çayı Markaları Ve Zayıflama Çay Fiyatları?

Pu erh Çayı

Markası: Chado Fiyatı: 30 Tl ve 90 Tl’ye kadar

Oolong Çayı

Markası: BetaTea Fiyatı: 16 Tl ve 102 Tl’ye kadar

Yeşil Çay

Markası: Çaykur, Doğadan ve Doğuş Fiyatı: 7 Tl ve 35 Tl’ye kadar

Rooibos Çayı

Markası: Doğadan ve Hel-dem Fiyatı: 7 Tl ve 18 Tl’ye kadar

Maydanoz Çayı

Markası: Doğuş Fiyatı: 5 Tl ve 10 Tl’ye kadar

KAYNAKÇA: Slimming Teas